Beesource Beekeeping Forums banner
1 - 6 of 6 Posts

·
Registered
Joined
·
145 Posts
about a $1 per oz. I sell my honey in 12oz. $10, 16oz. $15, pint jar 22oz. $20, and the quart jars 44oz. for $35. I live in the south west corner of the state of Oklahoma. I try to hit 3 different farmers markets when I can.
 

·
Registered
Joined
·
2,306 Posts
about a $1 per oz. I sell my honey in 12oz. $10, 16oz. $15, pint jar 22oz. $20, and the quart jars 44oz. for $35. I live in the south west corner of the state of Oklahoma. I try to hit 3 different farmers markets when I can.
Those are excellent prices dr4ngas. They are quite lower in my region. Actually, I am getting about half of what you are.
 

·
Registered
Joined
·
750 Posts
I sell for about $5.00 / lb. plus a little for packaging. A 1 lb squeeze bottle goes for $8.00, and I will fill your quart jar (no packaging cost for me) for $15.
 
1 - 6 of 6 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top