I just walked through our local farmers market, there is a guy selling liquid honey for $7 per kg and $18 for 3 kg ($3.2 per pound and $2.72 per pound) . How do I compete with that? is my honey really worth more if it is creamed?

With those prices I may as well sell to the co-op and not have to worry about packaging and the labor involved in the packaging and come out ahead!

I thought local honey was supposed to be worth more to people but these guys were just giving it away!